Obsługa prawna firm Poznań

Obsługa prawna Poznań

Bezpieczeństwo prowadzenia działalności gospodarczej, minimalizowanie ryzyka popełnienia błędów oraz większa swoboda w podejmowaniu decyzji – to tylko niektóre z bogatego wachlarza korzyści, które płyną z konsultacji z prawnikiem dla przedsiębiorstw. Kancelaria Radcy Prawnego Artura Wierzbickiego w Poznaniu świadczy obsługę prawną firm, spółek, instytucji pozarządowych (fundacji, stowarzyszeń), a także osób fizycznych. Nasz zespół tworzą eksperci z wielu dziedzin prawa, legitymujący się bogatym doświadczeniem, dlatego jesteśmy w stanie zapewnić kompleksową obsługę.

Obsługa prawna firm Poznań

Prowadzenie firmy wiąże się z poruszaniem na gruncie dziesiątek, jeśli nie setek przepisów prawa, które nieustannie się zmieniają. By uniknąć błędów, ustrzec się przed karami lub po prostu bolesnymi omyłkami, by móc jak najlepiej wykorzystywać przepisy, które mogą ułatwić działalność, warto mieć możliwość skorzystania z opinii prawnej w dowolnej chwili. Właśnie taką usługą jest obsługa prawna świadczona przez naszą Kancelarię. Udzielamy klientom pomocy prawnej w takich obszarach jak, np. prawo spółek cywilnych, prawo spółek prawa handlowego, prawo pracy, prawo podatkowe, prawo cywilne, prawa autorskie i w wielu innych dziedzinach. Znamy specyfikę działalności firm z różnych branż, dlatego potrafimy wspierać, doradzać, oceniać ryzyko, rozwiązywać problemy przedsiębiorców. Ponieważ doskonale zdajemy sobie sprawę ze zróżnicowanych potrzeb firm, elastycznie i indywidualnie podchodzimy do każdej współpracy. Wraz z firmami określamy zakres oraz wymiar doradztwa. Jesteśmy gotowi świadczyć doraźne oraz stałe wsparcie. Co istotne, decydując się na stałą obsługę, firmy zyskują preferencyjne stawki wynagrodzeniowe.

Obsługa prawna spółek Poznań

Nasza Kancelaria wspiera spółki na każdym etapie ich działalności – od momentu założenia i doradztwa w zakresie wyboru najlepszej firmy działalności, poprzez bieżącą wszechstronną obsługę, po sprawy związane z likwidacją. W ramach obsługi prawnej poznańskich firm oferujemy m.in.:

 • przygotowywanie projektów umów zawieranych z klientami i kontrahentami, statutów, uchwał,
 • pomoc w zakresie spraw pracowniczych: zawieranie/rozwiązywanie umów, spory z pracownikami, zapłata wynagrodzenia, związki zawodowe,
 • opiniowanie umów zawieranych z kontrahentami,
 • sporządzanie wniosków oraz wszelkiej niezbędnej dokumentacji dla KRS oraz instytucji publicznych,
 • wykonywanie obowiązków informacyjnych, zgłoszenia itd.
 • bieżącą obsługę prawną z wielu dziedzin prawa,
 • reprezentowanie klientów przed kontrahentami, bankami, sądami wszystkich instancji, instytucjami publicznymi,
 • przeprowadzanie badań prawnych nieruchomości, firm i spółek w oparciu o dokumentację prawną oraz sporządzanie raportów prawnych,
 • optymalizację pod kątem prawnym,
 • sporządzanie wszelakich pism,
 • windykację należności,
 • występowanie o koncesje, zgody, zezwolenia, rejestrację znaku towarowego.

Doradztwo prawne dla firm z Poznania – korzyści

Wiele firm zgłasza się po pomoc do naszej Kancelarii w momencie kryzysu, często tuż przed sprawą sądową. Jesteśmy przekonani, że korzystanie z porad prawnych pozwoliłoby uniknąć wielu takich problemów, a tym samym umożliwiłoby oszczędność czasu i pieniędzy. Korzyści dla przedsiębiorstw z obsługi prawnej to:

 • zapobieganie problemom prawnym wynikającym z nieznajomości przepisów,
 • wieloaspektowe oszczędności: brak konieczności tworzenia działu prawnego w swojej firmie, możliwość wynagrodzenia w formie ryczałtu, uniknięcie wydatków związanych z karami bądź odszkodowaniami, etc.,
 • optymalizacja działań dzięki znajomości przepisów ułatwiających prowadzenie działalności,
 • poczucie pewności i spokoju.

Zawsze dążymy do polubownego rozstrzygania wszelkich sporów, które dotyczą działalności firmy, czy to z klientami, kontrahentami, czy z pracownikami. Wiemy, że im mniej energii straconej na rozwiązywanie problematycznych kwestii, tym więcej czasu na rozwój firmy.

Obsługa prawna firm w Poznaniu - dlaczego my?

Wieloletnie doświadczenie, bogate kompetencje zespołu, nieprzerwane świadczenie usług dla uznanych wielkopolskich firm od wielu lat to gwarancja naszej skuteczności. Naszym priorytetem jest jak najlepsze zadbanie o interesy naszych klientów oraz umożliwienie im prowadzenia efektywnej działalności. Pracujemy rzetelnie, skutecznie i szybko. Współpracujemy z kancelarią notarialną, biegłymi i komornikami w celu zapewnienia kompleksowej obsługi na każdym etapie. Każdego klienta traktujemy indywidualnie – uwzględniamy specyfikę działalności, rodzaj problemów, z którymi się zwraca oraz możliwości finansowe. Stałą obsługą prawną obejmujemy również osoby fizyczne. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub odwiedzenia Kancelarii w centrum Poznania.